• POLSKI
  • ENGLISH
0.00 PLN

Bilety zarezerwowane na:  
-
jesse cook

JESSE COOK Beyond Borders

Jesse Cook jesienią w Polsce!

14.11.2018 | 19:00

Narodowe Forum Muzyki

bilety: 185/155/115 PLN
Bilety KOLEKCJONERSKIE - wybierz opcję z dostawą pocztą lub kurierem.

Bilety są dostępne również w bileteriach: BILETIN, TICKETMASTER oraz w sieci sklepów Empik, Media Markt i Saturn.


Jesse Cook, znany polskiej publiczności kanadyjski gitarzysta nurtu world music, zawita do Polski w listopadzie br. promując swój najnowszy album Beyond Borders. Cook po raz pierwszy zagra w Sali Głównej Narodowego Forum Muzyki.

Artysta, mimo iż nie gra typowego flamenco, został uznany przez magazyn „Acoustic Guitar” drugim, po Paco de Lucíi, najlepszym gitarzystą flamenco w 2009 r. Charakterystyczne dla Cooka brzmienie gitary akustycznej, z mocną i zróżnicowaną sekcją rytmiczną Kubańczyka Chendy Leona oraz wyrazistymi skrzypcami Chrisa Churcha zostało zachowane również na nowym krążku. Ponadto gitarzysta eksperymentuje z nowymi technologiami, co bardzo urozmaica koncert. W listopadowy wieczór ten gitarzysta – globtroter zabierze nas ponownie w daleką podróż po egzotycznych krajach m.in. Bliskiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej.

Jesse Cook eksplorując muzykę świata występował m.in. z Afro Celt Sound SystemThe Chieftains i z Nicolasem Reyesem, wokalistą Gipsy Kings, z którym jako nastolatek jammował na dachu domu swojego ojca. Otwierał koncerty największych legend jazzu i bluesa, takich jak: B.B. KingRay CharlesDiana Krall, a jego utwory wykorzystane zostały w serialu „Seks w wielkim mieście” oraz w popularnym programie The Chris Isaak Show

>>> Posłuchaj Havany <<<